21 Mart 2012 Çarşamba

her şeyin başı sağlık

Sonunda spora başladım.

Başlama tarihimi uzattım uzattım uzattım ama kaçamadım. Her şeyin başı sağlık cicim, fazla oturmaktan kuyruk sokumumda ödem oluşunca, kaçamadım artık, dedim haydi bismillah.

- Hayatında ilk kez spor salonuna gitmiş biri olarak sudan çıkmış balık gibiydim. Her yerimden acemilik akıyordu yani, 2 saat boyunca herkes bana bakıyormuş gibi geldi: eyvah ilk günüm olduğunu anladılar!!! Be salak, herkes spor salonunda doğdu sanki, ilk gün olmasının nesi garip? Ayrıca 2 saatin sonunda anladım ki, insanlar zaten mütemadiyen etrafı kesiyorlar... Neyse burası başka bir konu, bir kaç hafta sonra engin deneyimlerimi biriktirdikten sonra bahsederim:p

- Zayıf bir insan olduğum için "sende yağ yoktur ki!" diye beni garipseyen insanlar size diyorum, vücudumdaki yağ oranı %14! Olması gereken %12'ymiş. Tamam tamam fena değilim ama yağsız da değilim yani. Eritmem gereken şeyler var dediğimde beni yadırgamayın rica ederim.

-Sporun ilk gününde pilates yapmaya kalkmamalıydım. Hiç esnek olmadığımı şaşkınlıkla fark etmeme mi yanayım, topun üstünde dengede duramayışıma mı, ham vücuduma ilk günden bu eziyeti yaşattığıma mı bilemedim.
"Ağırlığı belinize değil karın kaslarınıza verin" diye bağırıp duran hoca! İlk günüm ve ben karın kaslarıma mı belime mi yüklendiğimi anlayamıyorum gerçekten! Tam karnımı sıkıp, işte oldu derken, bir hareket yaptırıyor ve hop belimde bir ağrı. Meğer zamanla karın kaslarım gelişecekmiş, ondan sonra olcakmış bu işler. O değil de, bazen kaslıya yakın bir görüntü sergiliyordu bence benim göbeğim, yalan mıymış? Üzüldüm.

-Spor danışmanım olarak spor salonunun en tıfıl ve dombiliye yakın spor hocasını gönderdiler yanıma, ok mutsuzum. Fiziksel görüntüsüne laf etmezdim ama bir spor danışmanına "Kaç kg ile başlamam gerek bunu yaparken" diye sorduğumda "Kaldırabildiğin ağırlıkla" cevabını almak komik geldi. 5 kg de 10 kg de, bir şey söyle be adam kaldırabildiğinle ne demek.

Böyle yani. Neyse yarın ikinci günüm olacak bakalım ne kadar sürede sımsıkı sıkı sıkı bir insan olucam.


Hiç yorum yok: